informacje

  • klient:let them book
  • rok:2021
  • projekt:UI
  • link: ZOBACZklient

LET THEM BOOK Sp. z o.o. jest firmą zajmującą się prowadzeniem specjalistycznego portalu internetowego dobrylogopeda.pl Jest on dedykowany zarówno dla logopedów jak i ludzi zainteresowanych uzyskaniem pomocy logopedycznej. Można tam wyszukać odpowiedniego specjalistę oraz umówić się z nim na wizytę online lub stacjonarną. Publikowane są również artykuły, gry online oraz kursy pomagające logopedom się rozwijać. Logopedzi mogą również, korzystać z kalendarza wizyt oraz oprogramowania do prowadzenia zajęć online.
problemy

Strona internetowa portalu dobrylogopeda.pl została wdrożona i uruchomiona jako MVP. Nadszedł czas na podniesienie jej walorów estetycznych oraz usprawnienie i rozbudowanie. Obecny wtedy surowy design nie licował z atmosferą, przyjaznych zajęć logopedycznych. Problem z wymową może być czymś krępującym. Chcieliśmy stworzyć estetykę, która zachęci nawet tych najbardziej nieśmiałych pacjentów lub rodziców małych pacjentów do kontaktu. Dopracowany wizerunek marki miał też pomóc przekonać logopedów do korzystania z portalu. Pewnym problemem na stronie był też fakt, że dedykowana była dla dwóch grup odbiorców logopedów i pacjentów.
rozwiązania

Przygotowałem prototyp UI bazujący na obecnym już wdrożonym kształcie strony. Skupiliśmy się na znalezieniu odpowiedniej kolorystyki, typografi oraz motywów graficznych charakteryzujących stronę. W projekcie zastosowałem color guide, w miejscu, gdzie użyty jest, kolor niebieski prezentowane są treści dla pacjentów. Kolor różowy charakteryzuje treści dedykowane logopedom. Kolor ciemnozielony, oznacza elementy odpowiedzialne za nawigację po stronie. Pojawił się nowy problem. W wersji mobile duża liczba motywów graficznych dodanych do strony za bardzo wydłużała ekrany. Dodatkowo formularze służące do umawiania wizyt musiały zostać przebudowane, tak by zwiększyć ich funkcjonalność na ekranie telefonu. Dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę modelu strony z Responsive Design na Adaptive Design.