informacje

  • klient:inprogress
  • rok:2021
  • projekt:UIklient

Inprogress jest jednym z liderów branży szkoleniowej w Polsce. Każdego roku klasyfikowana jest w ścisłej czołówce rankingu największych dostawców usług szkoleniowych według Computerworld. Jesienią 2019 roku została liderem rynku szkoleń AgilePM® oraz szkoleń obszaru Project Management w ramach badania „Trusted Training Radar® for AgilePM®” przeprowadzonym przez Course Conductor. Do pracy nad aplikacją zostałem zaproszony dzięki mojej współpracy z software house, deployed.pl
problemy

Szkolenia przeprowadzane przez Inprogress to szkolenia stacjonarne. W momencie pojawienia się pandemii firma została zmuszona do poszukiwania nowych możliwości działania. Stworzyła ofertę szkoleń, online w czasie rzeczywistym. Wirtualny charakter szkoleń umożliwia, dostęp do nagrań zajęć, które się odbyły. Szkolenia zatem łączą ze sobą pozytywne cech szkoleń online oraz stacjonarnych. Program do przeprowadzania takich zajęć już istniał. Powstała natomiast potrzeba stworzenia aplikacji umożliwiającej zarządzanie szkoleniami.
rozwiązania

Za projekt UX tej aplikacji o nazwie Inprogress+ odpowiada Aga Lesz z deployed.pl Mnie przypadło zadanie zaprojektowania UI. Zacząłem od analizy graficznych komponentów, projektu nowo powstającej strony internetowej firmy inprogress. Zależało mi na uzyskaniu jak największej spójności ze stroną. Aga, miała już przygotowany i przetestowany prototyp low-fidelity. Razem z zespołem programistów ustaliliśmy, które ekrany są najbardziej kluczowe dla szybkiej realizacji projektu i od nich zacząłem. Aplikacja oprucz zarządzania odbytymi szkoleniami miała dodatkowo przedstawiać ofertę szkoleniową firmy, służyć do komunikacji oraz umożliwiać wykonywanie testów sprawdzających nabyte umiejętności. Dlatego potrzeba było stworzyć dużą ilość ekranów o zróżnicowanych kształtach i funkcjonalnościach. Wymusiło to zachowanie możliwie jak najmniejszej wielkości czcionek tak by całość projektu była elsatyczna i pozwalała, dopasować się do każdego typu ekranu. Dodatkowo poproszono mnie o wykonanie na potrzeby aplikacji ilustracji w stylu sketch note. Jest to styl spójnych z podobnymi ilustracjami wykorzystanymi na stronie firmy. Pasuje on do metodologi pracy, jaką można poznać na kursach inprogress.