informacje

  • klient:let them book
  • rok:2020
  • projekt:UI
  • link: ZOBACZklient

LET THEM BOOK sp. z o.o. jest firmą zajmującą się prowadzeniem specjalistycznego portalu internetowego dobrylogopeda.pl Jest on dedykowany zarówno dla logopedów jak i ludzi zainteresowanych uzyskaniem pomocy logopedycznej. Można tam wyszukać odpowiedniego specjalistę oraz umówić się z nim na wizytę online lub stacjonarną. Publikowane są również artykuły, gry online oraz kursy pomagające logopedom się rozwijać. Logopedzi mogą również, korzystać z kalendarza wizyt oraz oprogramowania do prowadzenia zajęć online.
problemy

Pojawiła się koncepcja, aby stworzyć portal skuteczny prawnik. Miał on spełniać zadania analogiczne do istniejącego już portalu dobrylogopeda.pl, Dotyczyłby jednak specjalistów związanych z zagadnieniami prawa. Podobnie jak funkcje portalu, jego konstrukcja miała być taka sama jak, konstrukcja portalu dobry logopeda. Pozostało stworzyć nową szatę graficzną oraz kontent pasujące do nowego tematu strony.
rozwiązania

Zaczęliśmy od przeglądnięcia stron o tematyce prawnej i analizy ich warstw graficznych. Ustaliliśmy jaki klimat designu pasowałby do powstającego portalu. Wybraliśmy czcionkę oraz kolorystykę. Ze względu na dwa rodzaje użytkowników portalu w projekcie zastosowałem color guide. W miejscach, gdzie dominuje, kolor granatowy prezentowane są treści dla klientów. Kolor złoty charakteryzuje treści dedykowane prawnikom. W wersji mobile duża liczba motywów graficznych dodanych do strony za bardzo wydłużała ekrany. Dodatkowo formularze służące do umawiania wizyt musiały zostać przebudowane, tak by zwiększyć ich funkcjonalność na ekranie telefonu. Dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę modelu strony z Responsive Design na Adaptive Design.