informacje

  • klient:vatix
  • rok:2021
  • projekt:UXUIklient

Mająca siedzibę w Wielkiej Brytanii firma Vatix tworzy produkty cyfrowe umożliwiające monitorowanie bezpieczeństwa pracowników oraz lepsze zarządzanie ich czasem pracy. Wizją firmy jest tworzenie zintegrowanego, cyfrowego podejścia do bezpieczeństwa, zgodności i produktywności. Do pracy nad projektem zostałem zaproszony dzięki współpracy z software house deployed.pl
problemy

Vatix chciał zintegrować, przypinane do ubrań kamery z ich flagowym produktem cyfrowym, Protector. Zaistniała potrzeba stworzenia interfejsu dla kamer. Miałby on być łatwy w obsłudze oraz spójny wizualnie i funkcjonalnie z Protector'em. Dodatkowo należało wkomponować w interfejs Protector'a elementy odpowiedzialne za interakcje z danymi, jakie przesyła kamera.
rozwiązania

Zacząłem od analizy programu Protector, jego konstrukcji oraz komponentów designu. Przeanalizowałem, także sposób działania kamery. Następnie rozpoczęliśmy pracę nad prototypem interfejsu. Ograniczyliśmy, funkcje do najbardziej istotnych by użytkownicy mogli, szybko reagować w sytuacjach zagrożenia. Dużym wyzwaniem były kwestie związane z zarządzaniem nagranymi filmami, ich filtrowanie, usuwanie oraz przekazywanie plików. Na potrzeby projektu UI zaprojektowałem ikony spójne z komponentami interfejsu Protectora. Ostatnim etapem prac było wkomponowanie w interfejs Protectora, elementów związanych z zarządzaniem danymi z kamery.